Recenze MSR Dromedary bag 10l

Přidáno: 30. května 2010

• Odolnost materiálu
  • Víčko typu 3 v 1
  • Kompatibilní s MSR filtry
  • Voda trochu chytá pach z vnitřního materiálu

10ti litrové Dromedary bags máme celkem 4 a se všemi jsme naprosto spokojení. Používáme je hlavně na víkendových akcích, kam jedeme autem a nemusíme řešit hmotnost, ale stejně tak na expedicích, pro přepravu a skladování pitné vody.

Za největší výhodu považuji odolnos. Voda ve vaku může klidně zmrznout, dá se tam nalít vařící voda - vakům se prostě nic nestane.

Další plus je černá barva - pokud necháte vodu ve vaku na sluníčku, sama se vám ohřeje a nemusíte ji ohřívat na vařiči. Tento způsob jsem využíval více než půl roku na cestách, kdy jsem přes den nechal vak u stanu nebo na autě a večer jsem měl relativně teplou vodu.

Super je, že se dá k vaku přidělat vodní filtr od MSR. Čistá voda teče přímo do vaku a nemusí se přelévat z jiné nádoby.

Další velké plus je chytrý uzávěr tři v jednom. Široký otvor slouží k napouštění vaku, střední průměr k rychlejšímu nalévání a malý ,,čurek,, je ideální třeba na mytí rukou nebo sprchování. Pokud se chystáte převážet ve vacích vodu na velké vzdálenosti a v složitých dopravních prostředcích (např. koně) je dobré uzávěr přelepit tejpkou. Několikrát se mi stalo, že něco zavadilo při manipulaci o výklopný uzávěr a voda mi vytekla.

U jednoho vaku se mi stalo, že mi přestalo těsnit víčko. Poslal jsem to na reklamaci, víčko mi bylo vyměněno, tak že pohodový servis.

SOURCE Widepac 3l

SOURCE Widepac 3l